pl

Blogi użytkownika

  • Save this on Delicious

Recital autorski Lecha Miądowicza – poety, autora tekstów, w tym piosenki „Dzieci z Moreny, która stała się hymnem szkoły nr 1, oraz muzyki, przyciągnął do Domu Kultury na Morenie wielu mieszkańców osiedla i okolic.

W środowisku gdańskim Lech Miądowicz działa od 1975 r. Wydał wspólnie z Antonim Sutowskim zbiorki piosenek: „Złota Przystań” – 1979, „Podarunki z klawiaturki” – 1981, a wspólnie z Markiem Jurskim: „Muszelki tańczą i śpiewają” „Moje prezenty” – zbiór piosenek dla dzieci i młodzieży - 2002 oraz indywidualnie: „Wybryki w życiorysie” – zbiór aforyzmów, fraszek, utworów satyrycznych – 1991 r. „Przesypywanie piasku” – zbiór wierszy -1998 r.

Przez 14 lat prowadził na Morenie teatrzyk „Skrzaty”…

W druku jest wierszowany przewodnik po gdańskiej starówce „Artek z fontanny Neptuna”.

Prezentował recitale autorskie w znaczących miejscach Trójmiasta. Dla Bałtyckiej Agencji Artystycznej w Sopocie pisał, m.in.: widowisko estradowe „Mikołajowe Niespodzianki”, wystawione w Teatrze „Wybrzeże”w Gdańsku oraz scenariusze estradowe. Wydał kasety: autorską - z własnymi tekstami i muzyką, wspólną - z amerykańskim poetą pochodzenia polskiego – Aleksandrem Górskim, do której napisał muzykę oraz płytę kompaktową pt.: „Heweliusz i Gwiazdy”.

Śpiewa również utwory kabaretowe, morskie i przeboje światowe z własnymi tekstami, przeplatając je grą standardów na klarnecie, saksofonie i gitarze, w formie estradowego show.

Dużym powodzeniem w Gdańsku cieszyły się cykliczne występy w restauracji „Kubicki” gdzie prezentował autorskie programy muzyczno-poetyckie, takie jak: „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, „Za poezją goń”, „Od Wertyńskiego do Wysockiego” (piosenki Wertyńskiego, Okudżawy, Jesenina, Wysockiego), piosenki lwowskie, szanty.

Na Morenie, w klubach: „Skrzat”, „Sarenka” oraz w Domu Kultury, przez czternaście lat prowadził teatrzyk „Skrzaty” oraz grupę instrumentalno-wokalną „Powroty”. Zespoły te zdobywały nagrody, wyróżnienia na przeglądach teatralnych, muzycznych (miejskich, wojewódzkich) oraz uświetniały imprezy środowiskowe i miejskie. Piosenka „Dzieci z Moreny” stała się hymnem szkoły nr 1.

(t)

kmsony Maj 31 '10 · Komentarze: 2

Tylko błoto i woda – tak określają swoją ulicę mieszkańcy domów przy Małej. Sytuację dodatkowo pogarsza zmienna aura. Wystarczy trochę mrozu, by roztopy zmieniły się w twarde i trudne do pokonania koleiny.

Wszystkiemu jest winien brak jakiegokolwiek odpływu. Choć trudno w to uwierzyć, odcinki ul. Małej nie posiadają żadnej kanalizacji – ani burzowej, ani sanitarnej. Mieszkańcy innych ulic, np. Chwaszczyńskiej, którą skanalizowano już kilka lat temu, zdążyli zapomnieć o problemie. Tymczasem na Małej wciąż aktualne są obrazki rodem prosto z dawnej wsi, którą Kack już wielu lat nie jest.

 

Ulica jak Atlantyda – przy każdym roztopie jest zalana (fot. rak)

Mieszkańcy tej części dzielnicy wielokrotnie zgłaszali sygnały do RD Wielkiego Kacka oraz do gdyńskiego magistratu. Podłączenie całego odcinka ul. Małej do kanalizacji zostało wpisane do zeszłorocznego budżetu. Jednak na razie nic się nie zmieniło.

- Tu wygląda tragicznie! – denerwuje się jedna z mieszkanek. - Tylko woda i błoto! A gdy to wszystko przymarza, także nie da się przejść.

Okazuje się, że problem niebawem ma się doczekać rozwiązania.

- Właśnie w trakcie opracowywania jest dokumentacja tej inwestycji – mówi Stanisław Borski, radny miasta. - Sama kanalizacja ul. Małej jest wpisana do tegorocznego budżetu. Realizacji sprzyjają także prace podjęte wcześniej na ul. Starodworcowej.

(rak)

kmsony Mar 17 '10 · Komentarze: 2

Jak co roku, w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową, 14 marca, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Moreny. Rozpocznie się ona po mszy św. w kościele Bożego Ciała o godz. 18.

- W tym roku pójdziemy ulicami: Piecewską, Jaśkową Doliną, Wileńską, Zabłockiego i Gojawiczyńskiej

– informuje ks. proboszcz parafii p.w. Bożego Ciała, Wojciech Chistowski. - W tym dniu nie będzie w naszym kościele innych nabożeństw Drogi Krzyżowej, a do tej ulicami naszej parafii wszystkich gorąco zachęcamy. Zamanifestujmy swoją wiarę i przynależność do Chrystusa Ukrzyżowanego. Za niesienie krzyża i prowadzenie rozważań przy poszczególnych stacjach odpowiadają wspólnoty, według porządku, z którym wierni mogą zapoznać się w naszej gazecie parafialnej „Nasza Parafia”.

Droga krzyżowa - to w kościołach chrześcijańskich piątkowe nabożeństwo wielkopostne o charakterze adoracyjnym, polegające na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia Go do grobu. Nazwa ta używana jest też w kontekście: samej męki Chrystusa, stacji – wizerunków drogi krzyżowej, przedstawienia pasyjnego.

Tradycja ta powstała w Jerozolimie. W średniowieczu rozpowszechnili ją franciszkanie, którzy oprowadzając pątników zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. Liczbę czternastu stacji ustalono w XVII wieku. W kościołach katolickich droga krzyżowa przedstawiana jest w obrazach lub rzeźbach rozmieszczonych na ścianach bocznych świątyni. Stacje drogi krzyżowej to nie tylko odtworzenie wydarzeń z ostatnich dni Chrystusa. Mają one swą bogatą symbolikę. Dla katolików są również podstawą rozważań medytacyjnych dotyczących m.in. tego, czym jest prawda, miłość itp.

Niedziela Palmowa

W niedzielę, 16 marca, przypada Niedziela Palmowa, zwana również Niedzielą Męki Pańskiej. Niedziela ta rozpoczyna Wielki Tydzień – czas, w którym przeżywamy najważniejsze misteria naszej wiary w roku liturgicznym. W Niedzielę Palmową podczas wszystkich mszy świętych zostaną poświęcone palmy.

- Zachęcamy do nabycia palm przed naszym kościołem przygotowanych przez nasze parafianki; dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na inwestycje związane z zagospodarowaniem terenu wokół naszego kościoła – zachęca ks. Wojciech Chistowski.

(g)

 

kmsony Mar 18 '08 · Komentarze: 2

Zapraszam wszystkich do przeźywania swojej młodości i pięknego czasu studiów w Trójmieście takźe w duchu wiary. Zachęcam do zainteresowania się propozycjami, które pozwalają na wzrost ku Jezusowi we wspólnocie z ludżmi pełnymi entuzjazmu i bogatymi duchem.

ks. Andrzej DAŃCZAK
Duszpasterz Akademicki

Diecezjalny Ośrodek DA przy Kolegiacie Najświętszego Serca Jezusa Na Czarnej
Gdańsk, ul. Ks. J. Zator Przytockiego 3, www.doda.gda.pl
ks. dr Andrzej DAŃCZAK
Niedz. Msza Akad. 19.30 w kaplicy.
W tygodniu: spotkania dyskusyjne, grupa modlitewna Ichtys, Caritas akademicka (pomoc bezdomnym), wieczory filmowe, przygotowanie do zimowego wyjazdu Taize, rajdy.

DA OO. Jezuitów przy Kościele Św. Krzyźa
Gdańsk, ul. Mickiewicza 11
o. Paweł CHODAK SJ
www.jdagdansk.pl
Oprócz tego: Akademicka Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Efraim

DA Ks. Pallotynów przy Kościele MB Częstochowskiej
Gdańsk, ul. Curie - Skłodowskiej 36
ks. Jędrzej ORŁOWSKI SAC
mbczestw@diecezja.gda.pl

DA Jakubek u św. Jakuba
Parafia Archikatedralna
Gdańsk, ul. Nowickiego 5
ks. Krzysztof MASIULANIS
www.jakubek.diecezja.gda.pl

DA przy parafii
p.w. św. Stanisława Kostki
Gdańsk, ul. Abrahama 38
ks. Marek LANGE
marcus37127@wp.pl

DA przy Kościele Boźego Ciała
Gdańsk, ul. Piecewska 9
ks. Sławomir Otlewski

DA OO. Dominikanów przy Bazylice Św. Mikołaja
Gdańsk, ul. Świętojańska 72
o. Tomasz Golonka OP
www.gorka.gdansk.dominikanie.pl

DA przy Kościele NMP Królowej Róźańca Świętego
Gdańsk, Plac NMP 1
ks. Tyberiusz KROPLEWSKI
tyberiusz@plusnet.pl

DA przy Kościele MB Gwiazdy Morza
Sopocki Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego (SODA)
Sopot, ul. Kościuszki 19
ks. Jan KUCHARSKI
www.soda.diecezja.gda.pl

DA przy Kościele Św. Michała Archanioła
Sopot , ul. 3 Maja 38 A
tel. 555 - 10 - 70
ks. Robert Zieliński
popmart1@wp.pl

DA przy Kościele MB Bolesnej
Gdynia, ul. Ks. Zawackiego 4
ks. Piotr PRZYBOREK

DA OO. Jezuitów przy Kościele Św. Stanisława Kostki
Gdynia, ul. Tatrzańska 35
www.jezuici.pl/dagdynia
o. Michał Gutkowski SJ
o. Grzegorz Bochenek SJ

DA AMW
Gdynia, ul. J. Śmidowicza 47
ks. Radosław MICHNOWSKI
szybcior@interia.pl

DA OO. Redemptorystów
przy Kościele MB Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka
Gdynia, ul. Portowa 2
o. Władysław Chaim CSSR
wchaim@clarus.com.pl

DA przy Kościele Wniebowzięcia
NMP i Św. Katarzyny
Reda, ul. Gdańska 3
ks. Tomasz KOSEWSKI
tomaszkosewski@poczta.onet.pl

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Akademickie - Gdańsk
Ewa Sołtan, tel. 506 546 170,
esikora@chsa.org.pl

Protestanckie Duszpasterstwo Akademickie
Pastor Paweł Bartosik
(Ewangeliczny Kosciol Reformowany)
tel. 605 282 417,
gdansk@reformacja.pl

Kościół Chrześcijan Baptystów
w Gdańsku - grupa studencka
Kontakt: Adrian, 663 - 224 - 500
adriast@poczta.onet.pl

Ruch Akademicki POD PRĄD
www.rapp.gd.pl

jarfie Paź 27 '04 · Komentarze: 2

Dr Jakub Mężyk, pracownik naukowy Uniwersytetu Bicocca w Mediolanie, zginął w Alpach 27 marca 2010 roku. Miał 31 lat... Był człowiekiem nieprzeciętnego umysłu, wybitnym uczniem morenowej SP nr 2, z której jako finalista XVI Konkursu Chemicznego bez egzaminów dostał się do III LO – Topolówki w Gdańsku. Góry zabrały go na zawsze...

Od wczesnego dzieciństwa kochał góry, corocznie spędzał wakacje z rodziną w Tatrach, w ukochanym Małym Cichym. Już jako mały chłopiec zdobywał nieraz najwyższe szczyty Orlej Perci i Tatry pozostały dla niego zawsze najpiękniejsze. W dorosłym życiu zdobył wiele alpejskich szczytów, zginął, można powiedzieć, w drodze na Monte Blanc,na który wybierał się w przyszłym roku, a Resegone – cel jego ostatniej pechowej wyprawy, był treningiem dla podniesienia kondycji.

Był człowiekiem nieprzeciętnego umysłu, wybitnym uczniem morenowej SP nr 2, z której jako finalista XVI Konkursu Chemicznego bez egzaminów dostał się do III LO – Topolówki w Gdańsku. Już w drugiej klasie wygrał wstęp na techniczne uczelnie jako finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej w Toruniu. Jego wychowawca z liceum gratulując mu osiągnięć napisał kiedyś „Ekspert to taki facet, który przestał myśleć – on wie”. Skończył Politechnikę Gdańską – Wydział Chemii z indywidualnym programem fizyki. Przez cały okres studiów otrzymywał stypendium Prezydenta Miasta Gdańska i Ministra Edukacji Narodowej. Po zdobyciu tytułu magistra pracował jako pracownik naukowy na Wydziale Fizyki w katedrze profesora Jana Kalinowskiego, skąd został wysłany w ramach europejskiego programu badawczego na Uniwersytet Mediolański do katedry profesora Riccardo Tubino. Wynikiem jego indywidualnych badań był doktorat obroniony na Politechnice Gdańskiej i wiele nowatorskich publikacji w światowych, prestiżowych pismach fizycznych.

Był człowiekiem wszechstronnym, pasjonował się motoryzacją (miał zabytkowe motocykle i pięknego Wartburga z 1961r.), świetnie jeździł na nartach, kochał muzykę, lubił Mozarta, grał na gitarze, a przede wszystkim był nieprawdopodobnie prawym i dobrym człowiekiem.

Kochał góry prawdziwą, bezwarunkową miłością, a one jak to góry… „można je kochać bez pamięci, a one i tak Cię nie oszczędzą”.

(t)

kmsony Maj 31 '10 · Komentarze: 2
Dżihadyści z organizacji Państwo Islamskie (IS) opublikowali wideo, na którym mówią, że dokonali egzekucji na japońskim zakładniku Kenji Goto - powiadomił portal SITE monitorujący strony islamistyczne. Rząd Japonii zapowiedział "zdecydowaną odpowiedź". wiadomosci.wp.pl
mordercza_tekla95 Lut 1 '15 · Komentarze: 2

Packers and Movers Jaipur

Ask2serviecs provides verified listing of relocation's ( Packers and Movers ) Company's in Jaipur , its helps to hassle free searching of packers and movers in jaipur . you don’t go and check and verify
Packers And Movers in your City ,Since Our Website verify All Listing in our website ,
Verified Process for Our Vendors
1.Our Staff will visit there Office
2. Our Listings Vendor Verify There Document Etc….
3. Vendor Will Show There Packing quality
4.Loading And Unloading Process which There Trained Staff
5.Finally We Do Listing Agreement with Relocation Company's
6.Listed in Our Website

http://www.ask2services.com/packers-and-movers-in-jaipur.html

SASKATOON -- Canadian Tour rookie Joe Panzeri shot a 2-under 70 to hold off a charging Hugo Leon and capture the $32,000 Dakota Dunes Casino Open Sunday. Cheap Jerseys Wholesale . Panzeri took a two-stroke lead into the final round and maintained that advantage for most of the day. His only real scare came on the 18th hole where Leon had a seven-foot birdie putt that could have triggered a two shot swing. Leon missed that putt, which all but sealed the victory for the 24-year-old Panzeri. Leon was 3 under for the day and finished at 14 under par for the tournament, one stroke off the pace. "It could have been a whole different ball game if Hugo made that putt," Panzeri said. "It was a tough day out there battling the elements and the strong field but I stayed focus and was lucky enough to come out on top." Panzeri moved up to seventh spot on the Canadian Tour Order of Merit with just over $35,000 in earnings. The top 5 players on the Order of Merit will receive invitations to play in the PGA Tours RBC Canadian Open. But Panzeri doesnt have to worry about moving up to get into the Canadian Open as he won the regional qualifier last month in Vancouver, which earned him a spot directly into the field. "Ive got two important weeks coming up and Im excited about it," said Panzeri who will be playing in his first PGA Tour event. "My family is coming to Vancouver for The Open so it should be a great couple of weeks," said Panzeri who hasnt seen his wife in a month. Leon moved into second spot on the Order of Merit with just over $60,000 in earnings. Leon has all but assured himself a spot in the RBC Canadian Open which goes July 21-24, 2011 at Shaughnessy Golf and Country Club in Vancouver. Danny Sahl from Sherwood Park, Alta., Mike Mezei of Lethbridge, Alta., and Will Collins shot the low rounds of the day at 6-under 66. Sahl started the day in a tie for seventh and finished in third behind Leon and picked up $12,000 for his efforts. Mezei started the day in a tie for 18th position and finished the tournament in a tie for fourth spot, which moves him into the top 25 on the Order of Merit. Collins meanwhile, started the day in a tie for 22nd and finished the tournament in a tie for seventh spot. The next stop for the tour is in Winnipeg for The Players Cup, hosted by Chicago Blackhawks captain Jonathan Toews. Wholesale Jerseys China .com) - Four-time champion Novak Djokovic has been installed as the top seed at the Australian Open, which will begin Monday in Melbourne. Wholesale Jerseys For Cheap . Numbers Game looks at the Islanders securing the services of Jaroslav Halak. The Islanders Get: G Jaroslav Halak. Halak, 29, was going to be one of the best free agent goaltenders available this summer when the Islanders made a pre-emptive move to acquire him from Washington.REGINA - A flag is now flying at Regina city hall to support the first Saskatchewan-born player to compete in the Super Bowl. Punter Jon Ryan will be on the Seattle Seahawks side of the field when they take on the Denver Broncos in the National Football League championship this weekend. Regina Mayor Michael Fougere and members of Ryans family raised the flag in the icy cold this morning. Fougere said its important to support Ryan in the biggest game of his life. Ryan was born in Regina and played college football for the University of Regina Rams. He began his professional career with the Winnipeg Blue Bombers of the Canadian Football League. Ryans brotheer, Steve, and his mother, Barb, were among the family members that helped raise the navy-and-white flag Monday. Wholesale Jerseys Cheap. They will also be among 15 family and friends travelling to MetLife Stadium in the New York area. "I still havent wrapped my head around the fact that (the Seahawks) are going to be there," said Steve Ryan. "Its going to be incredible." He said his brother was well aware of the flag-raising and good wishes being sent his way. "Through social media, phone calls, texts, hes just felt overwhelmed with the support (hes felt from Saskatchewan)." The family is to leave for the Super Bowl on Thursday. Cheap NFL Jerseys Cheap NFL Jerseys China Cheap Jerseys From China Cheap NFL Jerseys Authentic Wholesale Jerseys China Cheap NFL Jerseys China NFL Cheap Jerseys Cheap Jersey ' ' ' 
lw789 Paź 22 '16 · Komentarze: 2
http://pacquiaomayweatherlivefight.com/ Boxing billed as The Fight of the Century, is an upcoming boxing match between eight-division world champion Manny .Background - ‎First negotiations - ‎Reported second Mayweather vs. Pacquiao 2015: 3 Reasons Why Manny Will Upset Floyd On May 2 Freddie Roach believes Manny Pacquiao can be the first boxer to defeat Floyd Mayweather.Will Floyd Mayweather vs Manny Pacquiao fans flock to Periscope to watch fight for free despite broadcasters .Floyd Mayweather vs Manny Pacquiao: Vegas verdict from Ricky Hatton - who fought both More news for Manny Pacquiao vs Mayweather Images for Manny Pacquiao vs MayweatherReport images
Mayweather Kwi 25 '15 · Komentarze: 2
Ochre Media - Ochre Media Pvt Ltd is Best B2b Advertising Agency in The World.


Ochre Media - Expertise
A B2B Media Agency for Digital Services,Creation and Execution of Successful Campaigns


Exclusive Micro Website

We offer a value based service of having a micro-website linkage to our industry specific portal, where we provide you with an exclusive linkage to your company micro-page which will carry the complete profile of your company, 


Video Marketing

If a picture is worth a thousand words then a video must be priceless. A research study indicates that internet customers are more glued to a video representation of the product offerings rather than going through huge content describing the product or service offerings from a brand.


Email Marketing

One can deliver your standalone email marketing message in HTML or plain text format. You can target your mailing to a specific industry sector, with opted-in recipients. Receiving pertinent, industry-related offers via e-mail is a valuable resource.


Banner Advertising

Banner Advertising is seen as one of the most economical means of internet advertising which brings in considerable mileage to the brand marketed. If properly leverage this mode of advertising can provide good brand awareness to the customers.


Event Marketing

With trade shows and exhibitions events' being the walk of business, across the world, event marketing can turn to be a very resourceful medium to gain business. We keep a complete updated list of all the major business and network events around the world


E-Newsletters

Curious to learn about the latest in their industry, thousands of Internet users, have subscribed to our e-newsletters and look forward to our informative edition which we publish periodically. Upon our association, we shall give you a wide spread coverage in our e-newsletters which can give an incredible mileage to your business.


sudha Lip 27 · Ocena: 5 · Komentarze: 2 · Tagi: event marketing, banner advertising, email marketing, video marketing, ochre media
Strony: 1 2 3 4 5 ... » »»
  • Save this on Delicious

Reklama

News

packersmovers .in

Avoid pipe dream gauges. Generally, these are organizations that may offer a lower site before the move and after that discharge your pockets with concealed a great many. Be extremely careful about

Zamienić kurnik na apartamentowce…

Ponury i przygnębiający barak pamiętający zamierzchłe czasy PRL, dawna i dzisiejsza siedziba władz jednej z największych gdańskich spółdzielni mieszkaniowych, nie jest najlepszą wizytówką LWSM Morena.

„Promyk Nadziei” zbuduje plac zabaw

Zakończył się konkurs skierowany do organizacji pozarządowych na wybudowanie plac w zabaw dla dzieci na terenie Gdańska. Nowe atrakcje dla najmłodszych powstaną do końca 2010 r. Wśr d dwunastu oferent

Niechciane zaliczki

Zarząd LWSM Morena wprowadził zaliczkową opłatę 10 złotych na poczet rozliczenia tak zwanej wody r żnicowej. Kwota ta podlegać będzie rozliczeniu po zakończeniu okresu rozliczeniowego zużycia wody.

Castel wycina w pień

Przy ul. Magellana na Morenie wycięto w pień dorodne drzewa, a zaraz potem na teren wjechały spychacze zaalarmowali nas mieszkańcy osiedla Morena. Jeśli wycięte zostały jakiekolwiek drzewa, to z c

Zarządowi nie podwyższono wynagrodzenia

17 sierpnia obradowała Rada Nadzorcza LWSM Morena . Obecni byli zainteresowani członkowie sp łdzielni. Zmieniono zasady typowania dom w do rocznego planu dociepleń. Obecnie o pierwszeństwie będzie de

Myjnia oprotestowana

Czy na parkingu przy ul. Kolumba wydzierżawionym od sp łdzielni prywatny przedsiębiorca, Władysław Krugły, będzie m gł zbudować myjnię dla samochod w? Mieszkańcy sąsiadujący z tym parkingiem, sondow

Przed pierwszym dzwonkiem…

Do nowego roku szkolnego pozostało już niewiele czasu, toteż każda godzina w szkole przy Gojawiczyńskiej wykorzystywana jest maksymalnie, aby jak najlepiej przygotować plac wkę do zajęć.Brygada remont

Czy bandytyzm zawładnie Moreną?

Podpalenie piwnicy przy Marusarz wny 6, uszkodzenie windy dwa tygodnie p źniej w tym samym bloku, kradzież element w rusztowania przy Amundsena, przecięcie przewod w paliwowych w samochodzie zaparkowa

Bez tabletek uspokajających

Pracownicy chełmskiej sp łdzielni twierdzą, że wraz z dokonanymi zmianami we władzach przestały śnić się im po nocach koszmary i do pracy, jak dawniej, chodzą chętnie, bez stresu.Maria Supłatowicz pot

Wczytywanie...