pl

News

  • Save this on Delicious
«    1 2 3    »

Welcome to Relocate Services  is a reputable service supplier for movers and packers pune households, office furniture and equipment, factories and machineries, industrial goods and
sure.
Relocate Services is a leader in relocation industry and serves its customers throughout the country. Relocate Services is an independent resettlement management company is ranked as one of the country`s leading packers and movers specialization in the transportation of household and corporate goods storage and storage facilities. We provide world class Packer and Mover Services in Pune, in
every detail ensure the complete security of the customer Possessions until they reach their desired destination why weare highly highlighted as one of the leading Packers and Movers in Pune.

Being a professional and experienced packer, Relocate Services are here to move your precious and valuable home holds goods at destination - safety and time

Packing and Unpacking

All packaging processes are carried out under the direction and supervision of our packaging experts, who work tirelessly.
 
Make sure the goods are perfectly packed and not damaged during the transport. Our team of experts keeps a rigorous eye on every activity that takes place during packing and moving of goods from one place to another. we are one of the main packers and movers in India and make the packaging valuable and move services to our valued customers. In unpacking the role of Relocate Services can not be ignored. Our experienced professionals and our dedicated team your packaging unpacking your valuables again destination. We are a leading player in packers and movers pune, and known for our efficient and fast services.
 
Our services have dug a niche for ourselves in the national market for our best relocation in India. We also provide useful packaging and unpacking information. 
 
Our teams unpack quickly taking care of your business. We help not only to unpack, but also to reorganize your goods according to your wishes or instructions
07-11-2017 09:08:57 · Pokaż na mapie ·
Sklep z odzieżą używaną psuje wizerunek naszego osiedla.

Na mało estetyczne napisy znajdujące się na budynku, w którym jeszcze niedawno działała filia biblioteki publicznej, zwracają uwagę prawie wszyscy przechodzący w pobliżu. Mieszkańcy w większości są zniesmaczeni i oburzeni.

- Przecież to wygląda paskudnie - mówi jeden z mieszkańców, którego spotkaliśmy, gdy przypatrywał się napisom. - Na brudnych ścianach krzywe napisy zrobione czerwonym sprejem. Rozumiem, że sklep chce się reklamować, ale ta forma reklamy według mnie jest niedopuszczalna. Są przecież tablice ogłoszeń, można wywiesić plakat, są gazety z ogłoszeniami, nawet u państwa w internetowym serwisie można się zaprezentować. Jest masa możliwości, ale nie wolno psuć wizerunku Stogów. Proszę zauważyć, że żaden inny sklep na osiedlu czegoś takiego nie zrobił. Ja jako mieszkaniec osiedla żyjący tu od ponad 30 lat jestem oburzony.

Jak to się stało, że biblioteka znajdująca się w budynku przy ulicy Stryjewskiego przestała działać, a na jej miejscu pojawił się sklep z odzieżą?

Teren na którym znajduje się budynek został wykupiony przez prywatnego przedsiębiorcę. Z informacji, do których dotarliśmy wynika, że w przyszłości zostaną tu wybudowany nowe budynki. Na bibliotekę ma być także przeznaczone pomieszczenie.

Do czasu rozpoczęcia budowy będzie tu funkcjonował sklep odzieżowy. Jak długo to potrwa, tego jeszcze nie wiadomo. Zakończenie budowy nowych budynków nie nastąpi jednak szybciej niż za około dwa lata.

Czy przez ten czas szpecące napisy będą denerwować mieszkańców osiedla i odstraszać turystów oraz gości przejeżdżających główną ulicą Stogów?

Napisy nie tylko odstraszają potencjalnych klientów, ale również pokazują brak szacunku dla mieszkańców osiedla, którzy muszą je oglądać.

Apelujemy do właścicieli sklepu z używaną odzieżą o jak najszybsze naprawienie błędu i oczyszczenie ścian!
Piotr Label
stogi@dzielnica.pl
13-04-2006 10:35:00 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·
Poważna awaria sieci wodociągowej przy ulicy Stryjewskiego spowodowała konieczność zmiany organizacji ruchu w kierunku Górek Zachodnich.

W celu naprawy awarii konieczne było zerwanie asfaltu na dość dużej powierzchni jezdni, a w konsekwencji do całkowite zamknięcie kilkusetmetrowego fragmentu ulicy Stryjewskiego od skrzyżowania z ulicą Sienną do ulicy Zimnej.

Ruch samochodowy w stronę Górek Zachodnich został skierowany przez ulicę Falcka Polonusa. Jednocześnie zmianie uległa trasa linii autobusowej. Przystanek został przeniesiony o kilkadziesiąt metrów i tymczasowo znajduje się przy ulicy Zimnej.

Naprawa awarii według wstępnych szacunków potrwa kilka dni.
09-04-2006 08:29:00 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·

#Ponad połowa mieszkańców gdańskich Stogów ma zaległości w płaceniu za mieszkanie. Cześć z nich w ogóle nie płaci czynszu.

Szczególnym przypadkiem jest sytuacja mieszkanki wieżowca przy ulicy Stryjewskiego, której zaległości w płaceniu za lokal mieszkalny narastają regularnie od ponad 10 lat.

- W tym przypadku jest to kwota sięgająca ponad 40 tys. zł. - twierdzą urzędnicy Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, który pobiera opłaty od najemców lokali gminnych. - Średnio zaległości na Stogach sięgają kwot kilku tysięcy złotych.

Przyczyny niepłacenia czynszu na Stogach są bardzo różne. Najczęstszą jest jednak bieda. Stogi to dzielnica ludzi starych i to często właśnie emeryci nie są w stanie regularnie płacić za mieszkanie.

- Po zapłaceniu czynszu, z emerytury zostaje mi około 450 zł. Do tego dochodzą koszty leków, które musze zakupić. Płacąc za czynsz regularnie, na życie pozostawałoby mi niecałe 300 zł - mówi Zbigniew Marecki, emeryt mieszkający przy ulicy Hożej.

Są też i tacy, którzy nie płacą, ponieważ uważają, że to niepotrzebny wydatek, a pieniądze z czynszu można przeznaczyć na inny cel.

- Oczywiście, że znam takich ludzi - mówi jedna z mieszkanek osiedla. - Doskonale wiedzą, że w związku z zaległościami praktycznie nikt nic im nie może zrobić. Czasem coś zapłacą żeby zrobić wrażenie, że im zależy, ale to tylko pozory.

Zdarzały się jednak sytuacje, w których na skutek zaległości czynszowych następowały eksmisje do lokali o niższym standardzie.

- Jeśli pojawia się taka możliwość, to staramy się ją natychmiast wykorzystać i eksmitujemy dłużnika przede wszystkim do mniejszych lokali - dowiedzieliśmy się w GZNK. - Ostatnio taka eksmisja na Stogach miała miejsce kilka miesięcy temu.

Na terenie Stogów opłaty za powierzchnię mieszkaniową wahają się od 3 do 5 złotych za metr kwadratowy. Do tego dochodzą koszty ogrzewania, prądu i wody. Średnio przeciętna rodzina na Stogach płaci około 600 zł opłat związanych z mieszkaniem.

 

31-03-2006 15:37:00 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·
Cykl turniejów plażowej piłki nożnej.

Jak co roku imprezę sportową organizują Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień od Alkoholu.

W każdy czwartek lipca począwszy od najbliższego (7 lipca) na Kąpielisku Morskim Gdańsk Stogi, po lewej stronie od wejścia odbywać się będzie wspomniany cykl turniejów.

Początek każdego z turniejów o godz. 10.00. Zapisy do zawodów prowadzone będą bezpośrednio przed rozgrywkami od godz. 9.30.

Do turnieju mogą przystąpić drużyny składające się z 4 zawodników i jednego rezerwowego.
Rywalizować będą piłkarze podzieleni na dwie grupy wiekowe: 89 r. i młodsi oraz 88-86 r.
Mecze rozgrywane będą na dwóch boiskach o wymiarach 15 m x 30 m.
Czas gry jednego spotkania wynosić będzie 10 min. bez przerwy lub toczyć się będzie do momentu, kiedy jeden z zespołów uzyska przewagę 5-cio bramkową.

Drużyny po każdym z turniejów będą klasyfikowane do punktacji generalnej.
Punktacja w poszczególnych turniejach zaliczana do klasyfikacji generalnej.

Drużyny, które zajmą w ogólnej klasyfikacji 3 pierwsze miejsca otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów. Zwycięzcy poszczególnych eliminacji także otrzymają upominki.

Czwartkowe turnieje odbywać się będą:  21 i 28 lipca.

Unreal

17-07-2005 08:16:00 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·
Obecnie trwają intensywne prace mające na celu przebudowę infrastruktury wokół plaży na gdańskich Stogach. Wkrótce będzie to jedno z nowocześniejszych i bardziej atrakcyjnych miejsc wypoczynkowych w Trójmieście.

Na wniosek inwestora - Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska - prace zaczęły się jesienią ub. r. Obecnie widać już jej efekty.

Wkrótce do użytku oddana zostanie nowoczesna ścieżka rowerowa wraz z oświetleniem wzdłuż ul. Nowotnej.

Trwają prace związane z przebudową kanalizacji i wodociągów wokół kąpieliska.

Już niedługo na kąpielisku powstanie pawilonu sanitarny z prysznicami. Kolejną inwestycją mają być nowe wieże dla ratowników oraz parking.

Istniejące plany zakładają także dzierżawę części terenów inwestorom, którzy chcieliby tam prowadzić działalność gastronomiczną.

Planowany koszt pierwszego etapu inwestycji to ok. 6 mln zł. Drugi etap ma kosztować tyle samo. Obecnie jednak na drugi etap rozbudowy miasto nie ma pieniędzy i nic nie wskazuje na to, żeby potrzebne fundusze znalazły się.

W czasie wakacji prace budowlane wokół kąpieliska na Stogach zostaną przerwane. Planowany koniec prac nastąpi w maju 2006 roku.

Majkel   


26-06-2005 10:39:00 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·
Nie jeden rowerzysta korzystający z nowopowstałej ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Nowotnej napotkał na swej drodze... pieszych. Policja nie reaguje.

Kliknij, aby powiększyć
Pogoda robi się coraz ładniejsza, więc mieszkańcy Stogów wybierają się na spacery. Korzystając z atrakcyjnego położenia naszej dzielnicy, celem ich wędrówki często staje się plaża.

Kliknij, aby powiększyć
Niestety zamiast korzystać z chodnika wzdłuż ulicy, który jednak nie jest w najgorszym stanie, piesi łamią przepisy i korzystają z nowej ścieżki rowerowej przeznaczonej, jak wiadomo, tylko dla rowerzystów! Co więcej, kiedy udałem się wraz z kolegą na pieszą wędrówkę, ażeby zrobić ciekawe zdjęcia temu zjawisku, będąc w połowie drogi na plażę i znajdując się na ścieżce rowerowej zauważyliśmy przejeżdżający radiowóz. Panowie policjanci nie zwrócili żadnej uwagi na to, iż łamiemy prawo!

Kliknij, aby powiększyć
Czy to tak trudne nauczyć ludzi, aby stosowali się do przepisów ruchu drogowego? Kilkukrotne zwrócenie uwagi pieszym przez policję na pewno by pomogło. Jednak widać podejście policji do takich spraw. Czy naprawdę trzeba czekać, aż pewien pieszy wejdzie rowerzyście pod koła, lub rowerzysta omijając pieszych straci kontrolę nad rowerem i wpadnie do rowu, na drzewo, czy nawet pod tramwaj? - to chyba najgorszy scenariusz...

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o uszanowanie obecnych ustaleń dotyczących ruchu drogowego nie tylko na tym, mimo wszystko krótkim odcinku.

Pivo2606  

21-06-2005 00:22:00 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·
Miał się pojawić już wkrótce, póki co nie wiadomo kiedy powstanie. Chodzi o sklep spożywczy przy ulicy Zimnej, którego budowa został niedawno wstrzymana.

Nowy obiekt handlowy zastąpić miał nieczynną od wielu lat drukarnię i kotłownię przy ulicy Zimnej. Prace budowlane rozpoczęły się kilka miesięcy temu.

Nagle jednak, na wniosek Inspekcji Budowlanej, inwestycję wstrzymano. Jak się dowiedzieliśmy, wątpliwości dotyczą przede wszystkim drogi dojazdowej do budynku. Według ekspertów nie spełnia ona norm budowlanych. Termin wznowienia budowy obecnie nie jest znany.

Przypomnijmy, że inwestorem jest firma Jeronimo Martins Dystrybucja Sp. z o.o.

Budowa sklepu spożywczego zgodne jest z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jednostki urbanistycznej Stogi południowe.

Majkel  

20-06-2005 10:03:00 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·
To był nietypowy transport. Do Gdańska przywieziono łuskę pocisku pochodzącą z pancernika "Schleswig-Holstein".

Obok łuski do gdańska sprowadzono także zdjęcia i pamiątki z walk na Westeplatte.

 
Transportem zajął się partol saperski i kilkudziesięciu żołnierzy. - Musimy zachować maksimum bezpieczeństwa - mówi jeden z dowódców całej akcji. - Dlatego też tyle tu żołnierzy i specjalistycznych samochodów.

Sprowadzone przedmioty trafią wkrótce do muzeum w wartowni nr 1 na Westerplatte.

Unreal  

17-06-2005 11:17:00 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·
W najbliższą środę 15 czerwca na Stogach odbędzie się koncert "Baw się razem z nami".

Na terenie ogrodu Domu Pomocy Społecznej Ostoja przy ul. Hoża 4 posłuchać będzie można m.in. gitarzysty zespołu "Czerwone gitary" - Bernarda Dornowskiego, a także zespół ks. Zygmunta Słomskiego oraz grupę "Retro".

W przerwie koncertu będą kiełbaski, bigos oraz napoje.

Początek o godz. 14.00.
14-06-2005 09:57:00 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·
«    1 2 3    »
  • Save this on Delicious

Reklama

News

Movers and Packers Pune - http://packmovefast.com/pune.html

Welcome to Relocate Services is a reputable service supplier for movers and packers pune households, office furniture and equipment, factories and machineries, industrial goods andsure.Relocate Servi

packersmovers .in

Avoid pipe dream gauges. Generally, these are organizations that may offer a lower site before the move and after that discharge your pockets with concealed a great many. Be extremely careful about

Zamienić kurnik na apartamentowce…

Ponury i przygnębiający barak pamiętający zamierzchłe czasy PRL, dawna i dzisiejsza siedziba władz jednej z największych gdańskich spółdzielni mieszkaniowych, nie jest najlepszą wizytówką LWSM Morena.

„Promyk Nadziei” zbuduje plac zabaw

Zakończył się konkurs skierowany do organizacji pozarządowych na wybudowanie plac w zabaw dla dzieci na terenie Gdańska. Nowe atrakcje dla najmłodszych powstaną do końca 2010 r. Wśr d dwunastu oferent

Niechciane zaliczki

Zarząd LWSM Morena wprowadził zaliczkową opłatę 10 złotych na poczet rozliczenia tak zwanej wody r żnicowej. Kwota ta podlegać będzie rozliczeniu po zakończeniu okresu rozliczeniowego zużycia wody.

Castel wycina w pień

Przy ul. Magellana na Morenie wycięto w pień dorodne drzewa, a zaraz potem na teren wjechały spychacze zaalarmowali nas mieszkańcy osiedla Morena. Jeśli wycięte zostały jakiekolwiek drzewa, to z c

Zarządowi nie podwyższono wynagrodzenia

17 sierpnia obradowała Rada Nadzorcza LWSM Morena . Obecni byli zainteresowani członkowie sp łdzielni. Zmieniono zasady typowania dom w do rocznego planu dociepleń. Obecnie o pierwszeństwie będzie de

Myjnia oprotestowana

Czy na parkingu przy ul. Kolumba wydzierżawionym od sp łdzielni prywatny przedsiębiorca, Władysław Krugły, będzie m gł zbudować myjnię dla samochod w? Mieszkańcy sąsiadujący z tym parkingiem, sondow

Przed pierwszym dzwonkiem…

Do nowego roku szkolnego pozostało już niewiele czasu, toteż każda godzina w szkole przy Gojawiczyńskiej wykorzystywana jest maksymalnie, aby jak najlepiej przygotować plac wkę do zajęć.Brygada remont

Czy bandytyzm zawładnie Moreną?

Podpalenie piwnicy przy Marusarz wny 6, uszkodzenie windy dwa tygodnie p źniej w tym samym bloku, kradzież element w rusztowania przy Amundsena, przecięcie przewod w paliwowych w samochodzie zaparkowa

Wczytywanie...