pl

News

 • Save this on Delicious

Ponad 100 000 osób już pierwszego dnia od wprowadzenia taryfy Happy w Era Tak Tak zadeklarowało jej uruchomienie.

Ogromne zainteresowanie nową propozycją Era Tak Tak jest obserwowane we wszystkich kanałach umożliwiających jej aktywowanie. Wielka ilość połączeń z biurem obsługi abonenta sieci Era oraz z numeru telefonu 9797 (Serwis Administracji Kontem), a także wizyt na stronie www.era.pl, świadczy o tym, że taryfy HAPPY spotkała się z wielkim zainteresowaniem i spełnia oczekiwania klientów. Sieć Era zastosowała najnowsze rozwiązania technologiczne, które umożliwiają klientom w sposób maksymalnie łatwy i prosty uruchomienie Happy. Tak wielkie zainteresowanie może powodować czasami potrzebę oczekiwania na zmianę taryfy.

Happy w Era Tak Tak to najlepsza w obecnej chwili propozycja dla klientów w Polsce. Łączy w sobie korzystną cenę 77 groszy za minutę połączenia oraz sekundowe naliczanie. Dodatkowo umożliwia korzystanie z usług oferowanych przez sieć Era, m.in. z wiadomości multimedialnych MMS, roamingu międzynarodowego, Era Omnix , z transmisji danych GPRS.
info: www.era.pl

30-07-2004 08:23:00 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·

W ostatni weekend w stacjach telewizyjnych pojawiła się nowa reklama proszku do prania Dosia. W P&G zawrzało. Producent konkurencyjnego Viziru zażądał od Benckisera wycofania emisji reklamówki. Dlaczego? - Reklama przekazuje nieprawdziwe informacje i wprowadza konsumentów w błąd - uważa Mikołaj Józefowicz, dyrektor ds. naukowych i technicznych w P&G - informuje "Gazeta Wyborcza".

Jak podaje "GW" film to klasyczny przykład reklamy porównawczej. Niemiecka firma od lat konsekwentnie podkreśla brak różnic w postrzeganej przez konsumentów skuteczności prania w Dosi i w droższych proszkach do prania ("Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?"). Jednak tym razem po raz pierwszy posłużyła się marką konkurenta.

"Według 71 proc. użytkowniczek marki Vizir nie ma różnicy w skuteczności prania obu proszków" - przekonuje reklama. Wniosek dla odbiorcy jest więc czytelny - nie warto kupować droższego Viziru, skoro za połowę ceny tego proszku można dostać równie skuteczną Dosię.

- To nieprawda. Dosia jest tańszym proszkiem, co nie znaczy, że lepszym. To Vizir lepiej spiera plamy, lepiej chroni tkaninę i lepiej utrzymuje biel - mówi Józefowicz.

Benckiser w oświadczeniu dla prasy stwierdził, że reklama opiera się na wiarygodnych informacjach, sprawdzonych w badaniach rynkowych. Te badania budzą jednak poważne wątpliwości u konkurenta. - Zawsze można zrobić test, z którego wyjdzie, że nie ma różnicy. Nawet piorąc w czystej wodzie - tłumaczy Józefowicz.

Jeśli Benckiser nie spełni żądania konkurenta, Procter & Gamble nie wyklucza skierowania sprawy do sądu. Niemiecki koncern ma na wycofanie emisji czas do czwartku. W Reckitt-Benckiser nie chciano nam udzielić żadnych dodatkowych informacji na ten temat.

Oba koncerny walczą ze sobą nie od dziś. Wcześniej to Procter podczas kampanii odplamiacza Ace posłużył się butelką konkurenta, która do złudzenia przypominała Vanish, produkt Benckisera - konkluduje "GW".

info: http://www.wirtualnemedia.pl

26-07-2004 08:11:00 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·

XXVI Ogólnopolski Spływ Kajakowy Ceramików Lubiana 2004 odbędzie się w dniach 27-29 sierpnia 2004 a tegoroczna jego edycja będzie odbywać się w ramach 35-lecia Zakładów Porcelany Stołowej Lubiana S.A.

 

 

 

Spływy Kajakowe Lubiana odbywają się corocznie już od 26 lat i są imprezą sponsorowaną przez różne instytucje i osoby prywatne. Uczestnikami splywów kajakowych są miłośnicy kajakarstwa zrzeszeni w klubach kajakowych a także indywidualne osoby z całego kraju oraz z zagranicy.

 

 

Głównym celem spływu jest popularyzacja czynnego wypoczynku poprzez uprawianie turystyki kwalifikowanej, nawiązanie przyjacielskich kontaktów i bliższe wzajemne poznanie się ,,braci wodniackiej'' z całej Polski zachęcające do organizacji imprez i wymiany doświadczeń. zapoznanie uczestników spływu z pięknem Ziemi Kaszubskiej, a w szczególności z urokami rzek i jezior rejonu kościerskiego.

 

 

Szczegółowej informacje na temat spływ można znależć na stronie internetowej http://www.lubianapttk.prv.pl

Patronat internetowy nad spływem objął portal internetowy PomorskieFirmy.pl - http://www.pomorskiefirmy.pl

 

13-07-2004 10:07:00 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·
09-07-2004 09:28:00 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·

Co to jest Mind Mapping?

Mind Mapping jest jedną z nowoczesnych technik pracy, zarządzania i uczenia się. Technika ta została opracowana w 1972 roku przez brytyjskiego naukowca Tony'ego Buzana. Mind Mapping polega na tworzeniu tzw. map umysłu. W centrum takiej mapy znajduje się podstawowy koncept, czyli główny rysunek lub zagadnienie. Od tego centralnego punktu odchodzą gałęzie, prezentujące ( najczęściej za pomocą słów-kluczy) bardziej szczegółowe koncepcje. Mapy myśli można wzbogacić o rysunki, kolory oraz własne kody, tak by stały się ciekawsze, bardziej oryginalne i atrakcyjne.
Rys. 1. Program konferencji przedstawiony w postaci Mind Mapy.

Technika Mind Mappingu odzwierciedla naturalne procesy myślowe. Opiera się na teorii prof. Rogera Sperry'ego, który w roku 1981 otrzymał nagrodę Nobla za osiągnięcia naukowe dotyczące badań nad specjalizacją półkul mózgowych. Profesor Sperry dowiódł, że każdej półkuli naszego mózgu przyporządkowane są inne czynności umysłowe. I tak prawa półkula odpowiada za: rytm, zmysł przestrzeni, obraz całości, wyobraźnie, marzenia, postrzeganie kolorów i rozmiarów, natomiast pod kontrolą lewej półkuli są: słowa, liczby, myśli logiczne myśli analityczne, linearność, hierarchiczność zbiory.

Na bazie teorii dwóch półkul mózgu powstała koncepcja Mind Mappingu.

Mind Mapping dowodzi, iż nasze często spontaniczne, nieoczekiwane, nieuporządkowane w logiczne struktury myśli można uporządkować zapisując je w formie map myślowych. W trakcie zapisywania naszych myśli w postaci Mind Mappingu pracują obie półkule mózgu. W odróżnieniu od tradycyjnej techniki "zbierania materiału" podczas Mind Mappingu notuje się wszelkie skojarzenia. Nie odrzuca się idei, które nie pasują do schematu lub wykraczają poza określone wcześniej zakresy tematyczne. Wyzwala to w nas proces myślenia wielokierunkowego, nasze myśli nie biegną wytyczonymi torami kratek czy linijek. Naturalnie i spontanicznie rozchodzą się promieniście we wszystkich kierunkach.

Mind Mapping jest bardzo łatwą i ciekawą metodą nauki. W dużym stopniu wpływa na poprawę pamięci i usprawnienie myślenia, zwiększa kreatywność, pozwala nabrać większej pewności siebie. Mind Mapping poprzez proste ćwiczenia umożliwia łatwiejsze przyswajanie nowych wiadomości, uporządkowanie zdobytej wiedzy, ponadto jest bardzo pomocny przy pisaniu różnego rodzaju wypracowań itp.

program konferencji

komunikacja jako czynnik sukcesu orgranizacji


Konferencja - 16 czerwca 2004


Część plenarną konferencji poprowadzi
Pani Beata Chmielowska

8.00 - Rejestracja Uczestników, kawa i ciastko na dobry początek

CZĘŚĆ PLENARNA

8.30 - 9.15 - Prof. Dieter Flader - wykład inauguracyjny
Temat: Różnice kulturowe w Unii Europejskiej - szanse i zagrożenia

9.15 - 10.00 - Robert Buszta - Dyrektor IME IMPULS
Mariusz Paszko - Prezes K2lider.pl
Temat: Mind Mapping - metoda sprawnego zarządzania umysłem i organizacją. Narzędzia wspierające Mind Mapping i inne techniki wizualizacji.

10.00 - 10.45 - Stanisław Sroka - Prezes Zarządu Transsystem S.A. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Project Management Polska
Temat: Mind Mapping jako metoda zespołowego rozwiązywania problemów

10.45 - 11.15 - Przerwa na kawę

11.15 - 12.00 - Prof. zw. dr. hab. Elżbieta Skrzypek
Temat: Jakość jako czynnik sukcesu organizacji funkcjonującej w warunkach Unii Europejskiej

12.00 - 13.00 - dr Richard Mbewe - Główny Ekonomista WGI S.A.
Temat: Kto ma szanse przeżyć w Unii Europejskiej?

13.00 - 14.00 - Lunch

Pocz</div>
          <div class=

07-06-2004 10:30:00 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·

Większość ludzi spędza swoje życie w pogoni za pensją, podwyżkami i pewną pracą na etacie. Taki model życia jest wymuszany przez ludzkie pragnienia i strach" - mówi Kiyosaki, który w wieku 47 lat przeszedł w "stan spoczynku" jako milioner, co osiągnął dzięki inwestowaniu w nieruchomości i akcje giełdowe. Dlaczego niektórzy ludzie pracują mniej, zarabiają więcej, płacą mniejsze podatki i czują się lepiej zabezpieczeni finansowo niż inni?


Głównym założeniem serwisu jest wiedza na temat sukcesu w Internecie. Można być doskonałym projektantem stron WWW, programistą i grafikiem. Nie gwarantuje to jednak powodzenia. Posiadanie pięknej strony, która nie spełnia swojej funkcji mija się z celem. Specjalizacja i wirtuozeria tylko w jednej dziedzinie już nie wystarcza. Dlatego pod koniec roku 2003 postanowiłem stworzyć Exploder.pl. Sukcesywnie i dynamicznie dążę do tego by Twoja jak i moja działalność w Internecie była jak najefektywniejsza.

13-05-2004 15:22:00 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·

Opowiadania.pl

Jeżeli lubisz czytać, to znajdziesz u nas lekturę na wiele godzin. Nie musisz kupować książek - nowe, świeże prace czekają przez całą dobę na Twej wirtualnej półce. Znajdziesz tu oprócz dzieł zachwycających, twórczość często nieporadną chociaż na pewno ambitną. Jeśli masz trochę zapału, to możesz przekazać autorom swoje wskazówki, albo po prostu - podziękować za chwile wzruszeń.

Jeżeli jesteś początkującym pisarzem, to zamieszczenie opowiadania w naszym serwisie będzie Twoją pierwszą, oficjalną publikacją, którą możesz pochwalić się w przyszłości. Po raz pierwszy też wystawisz swoją twórczość pod ocenę innych.
Może to być dzień chwały, albo gorzka lekcja pokory, ale na pewno warto spróbować. Opowiadanie trafi do wielu ludzi i być może któryś z nich zauważy Twój talent.

02-05-2004 22:45:00 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·

Wojtek czeka aż rozgrzeją się kamienie. Ceremonia szałasu potu odbyła się w niezwykłym momencie: kiedy podczas nowiu jednocześnie Słońce i Księżyc wchodziły do znaku Barana zaczynając razem nowy cykl zodiakalny. Zjawisko takie zdarza się raz na 19 lat. Skutki były potężne i różnorakie. U Mirka i Michała przejawiły się jako spontaniczne namagnesowanie ich ciał. Byli zaskoczeni, że łyżki i widelce przyczepiają im się do tułowi i nie od razu oswoili się z tym zjawiskiem. Poniższe zdjęcia dokumentują ten efekt w całej okazałości. Więcej na stronach TARAKI

31-03-2004 09:57:00 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·
26-01-2004 12:34:09 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·
TARAKA
  
W TARACE SLOWIANSKIEJ sa trzy nowe artykuly:

Jan Kowalski: ABC prahistorii Europy Wschodniej i Srodkowej
http://www.taraka.dakini.com.pl/slowianie/indoeuro/abcpreh.html

Wojciech Jozwiak: Przypisy i protesty TARAKI do "ABC"
http://www.taraka.dakini.com.pl/slowianie/indoeuro/abcpreh2.html

Grzegorz Jagodzinski: Dodatkowy komentarz do "ABC"
http://www.taraka.dakini.com.pl/slowianie/indoeuro/abcpreh3.html
23-11-2003 17:05:50 · Jest Aktywny: Tak · Jest zatwierdzny: Tak ·
 • Save this on Delicious

Reklama

News

Movers and Packers Pune - http://packmovefast.com/pune.html

Welcome to Relocate Services is a reputable service supplier for movers and packers pune households, office furniture and equipment, factories and machineries, industrial goods andsure.Relocate Servi

packersmovers .in

Avoid pipe dream gauges. Generally, these are organizations that may offer a lower site before the move and after that discharge your pockets with concealed a great many. Be extremely careful about

Zamienić kurnik na apartamentowce…

Ponury i przygnębiający barak pamiętający zamierzchłe czasy PRL, dawna i dzisiejsza siedziba władz jednej z największych gdańskich spółdzielni mieszkaniowych, nie jest najlepszą wizytówką LWSM Morena.

„Promyk Nadziei” zbuduje plac zabaw

Zakończył się konkurs skierowany do organizacji pozarządowych na wybudowanie plac w zabaw dla dzieci na terenie Gdańska. Nowe atrakcje dla najmłodszych powstaną do końca 2010 r. Wśr d dwunastu oferent

Niechciane zaliczki

Zarząd LWSM Morena wprowadził zaliczkową opłatę 10 złotych na poczet rozliczenia tak zwanej wody r żnicowej. Kwota ta podlegać będzie rozliczeniu po zakończeniu okresu rozliczeniowego zużycia wody.

Castel wycina w pień

Przy ul. Magellana na Morenie wycięto w pień dorodne drzewa, a zaraz potem na teren wjechały spychacze zaalarmowali nas mieszkańcy osiedla Morena. Jeśli wycięte zostały jakiekolwiek drzewa, to z c

Zarządowi nie podwyższono wynagrodzenia

17 sierpnia obradowała Rada Nadzorcza LWSM Morena . Obecni byli zainteresowani członkowie sp łdzielni. Zmieniono zasady typowania dom w do rocznego planu dociepleń. Obecnie o pierwszeństwie będzie de

Myjnia oprotestowana

Czy na parkingu przy ul. Kolumba wydzierżawionym od sp łdzielni prywatny przedsiębiorca, Władysław Krugły, będzie m gł zbudować myjnię dla samochod w? Mieszkańcy sąsiadujący z tym parkingiem, sondow

Przed pierwszym dzwonkiem…

Do nowego roku szkolnego pozostało już niewiele czasu, toteż każda godzina w szkole przy Gojawiczyńskiej wykorzystywana jest maksymalnie, aby jak najlepiej przygotować plac wkę do zajęć.Brygada remont

Czy bandytyzm zawładnie Moreną?

Podpalenie piwnicy przy Marusarz wny 6, uszkodzenie windy dwa tygodnie p źniej w tym samym bloku, kradzież element w rusztowania przy Amundsena, przecięcie przewod w paliwowych w samochodzie zaparkowa

Wczytywanie...