Polska - Pióra i atramenty - Ogłoszenia lokalne - Sprzedam, kupię na a6.pl - Platinum Preppy Rainbow Pióro Wieczne Fioletowe New

Platinum Preppy Rainbow Pióro Wieczne Fioletowe New

PL 27.00 zł.

5 miesięcy Nowy Sprzedam 2 odsłon ID #3994548

Opis

QR CODE

Platinum Pióro Wieczne Preppy Rainbow Fioletowe NEW

Nowa wersja szalenie popularnego, podstawowego modelu pióra Platinum.

Starter dla dzieci, uczniów i studentów. Tanie, potężne pióro do codziennego użytkowania. Wyśmienicie pisze, miękko i bez przerywania.

  • kolor: przejrzysty / fioletowy
  • korpus, a także nasadka wykonane z trwałego i mo cnego pol iwęglanu
  • slip and seal - patent Platinum specjalnie zaprojektowana nasadka uniemożliwiająca wysychaniu atramentu
  • stalowa stalówka
  • dł 138mm (zamknięte)
  • ? - 13mm
  • Waga: 13,0g
  • w zestawie nabój z atramentem w odcieniu pióra
  • system napełniania - naboje
  • wytwarzano w Japonii

przystępne stalówki:

F (Fine 0.3mm)

Historia Platinum sięga 1919 roku. Założycielem producenta był Syunichi Nakata, kolekcjoner importowanych piór, który w 1919 roku otworzył niewielki sklep w Okayamie. Odnosząc sukces w krótkim okresie, Pan Nakata podjął decyzję o przeprowadzce do Ueno, Tokyo nadając równocześnie oficjalną nazwę swojej firmie: Nakaya Seisakusho. Prędki rozwój pozwolił na zatrudnienie prawie 80-ciu pracowników. Pod koniec 1924 Nakata zmienił nazwę marki na Platinum Pen Company. Platinum pierwotnie sprzedawała pióra poprzez pocztę wysyłając je pracownikom biurowym oraz nauczycielom w najodleglejszych zakątkach Japonii. Następnym krokiem był eksport do Singapuru, Hong Kongu i Javy. W 1978 Platinum zaprezentowała swój najsłynniejszy model 3776. Nazwa nawiązywała do góry Fuji, której wysokość opiewa właśnie na 3776 metrów. W roku 1981 roku New York Modern Museum of Art wystawił pióro Platinum 'Z'.
Pióra Platinum są idealnie produkowane, z najkorzystniejszych materiałów t.j. Żywica (resin) ebonit, celuloid, srebro, złoto, a nawet platyna. Platinum jest liderem nowoczesności. Wynalazł i jako pierwszy w 1956 r. Wprowadził na rynek światowy naboje do piór! Opatentował dużo rozwiązań technologicznych jak chociażby najnowszy oryginalny system 'Slip & Seal' dzięki któremu nieużywane pióro nie wysycha choćby do 18-tu miesięcy! Należy pamiętać, iż stalówki są cieńsze od europejskich o około jeden rozmiar. Także europejska stalówka w wymiarze Fine to japońska Medium albo czasami choćby Medium Broad.

buylux
0 votes

Komentarze 0

Żadne komentarze nie zostały jeszcze dodane