Polska - Czujki alarmowe - Ogłoszenia lokalne - Sprzedam, kupię na a6.pl - CZUJNIK CZADU 5DCO Z WYŚWIETLACZEM LCD FIRMY KIDDE (0047871077830)

CZUJNIK CZADU 5DCO Z WYŚWIETLACZEM LCD FIRMY KIDDE (0047871077830)

PL 158.00 zł.

1 rok Nowy Sprzedam 8 odsłon ID #4704573

Opis

QR CODE

Nie czuć, nie widać, nie słychać

sensor czadu KIDDE 5DCO Twoim strażnikiem spokojnego snu
choćby wyjątkowo krótkie oddychanie powietrzem, w którym występuje czad, może skutkować uszkodzeniem układu nerwowego i naczyniowo-sercowego. Przy zatruciu czadem szczególnie prędko pojawia się ból głowy i mdłości, potem wymioty i bezdech. A w wyniku czego może dojść do śmierci. Czujniki czadu są potrzebne wszędzie tam gdzie mamy piece, junkersy czy kominki.
A jak wybrać prawidłowy detektor dymu?

Należy zwrócić uwagę, na to aby był to markowy produkt wytwarzany zgodnie z obowiązującą w Unii Europejskiej, a także Polsce normą EN50291-1:2010 dla domowych wykrywaczy tlenku węgla. Sensor powinien posiadać sygnalizację dźwiękową oraz świetlną przekroczenia dopuszczalnego progu CO.

Gdzie nie montować czujników czadu?
Czujników nie montujemy w miejscach narażonych na działanie kurzu, brudu, tłuszczu albo domowych chemikaliów. Nie wieszamy w pomieszczeniach, w których temperatura spada poniżej 0°C albo wzrasta powyżej 40°C. Czujniki czadu powinny wisieć dalej niżeli 1.8 m od maszyn mogących być źródłem CO. Bliskość kratek kominkowych, kanałów spalinowych, kominów albo otworów wentylacyjnych z wymuszonym / grawitacyjnym przepływem powietrza nie jest korzystnym towarzystwem dla urządzenia. W pobliżu wentylatorów sufitowych, kratek wentylacyjnych nawiewnych, drzwi, okien, a także wszędzie tam gdzie może być przeciąg. Nie montujmy czujnika w tak zwanych „ martwych obszarach" (np. W górnej części sufitu o ukośnym sklepieniu albo w szczycie dwuspadowego dachu). Ani w miejscach gdzie może być zasłonięty poprzez meble, zasłony albo inne przedmioty, które mogą zablokować swobodny dostęp powietrza do sensora.

Czy ten czujka spełnia wszystkie normy?
czujka Kidde 5DCO, służy do nieustannej obserwacji pomieszczeń narażonych na wydzielanie się tlenku węgla. Na czytelnym wyświetlaczu LCD co 15sekund widzimy aktualny poziom stężenia tlenku węgla w zakresie od 0 do 999 PPM. Sensor uzupełniającą sygnalizację wizualną w postaci czerwonej diody LED, oraz sygnalizację dźwiękową w formie pulsacyjnego alarmu dźwiękowego o sile 85dB. Alarm włącza się po przekroczeniu dopuszczalnej normy zgubnego gazu. Urządzenie wbudowany przycisk Test-Reset umożliwiający kontrolę poprawnej pracy. Sensor KIDDE 5DCO posiada zasilanie bateryjne co jest najpewniejszym rozwiązaniem, czujnik pracuje ponadto w wypadku przerwy w dostawach prądu w sieci energetycznej. Urządzenie poinformuje nas, jeśli będzie konieczność podmiany baterii i przypomni po 7 latach o konieczności zamiany czujnika na nowy.
Urządzenie dokument:
PN-EN 50291-1:2010 dla domowych detektorów tlenku węgla.
atest ten określa parametry wskazań i progi alarmowe czujnika:
- 30 PPM - brak alarmu przed upływem 120 min.
- 50 PPM - musi zaalarmować w ciągu 60-90 min.
- 100 PPM - musi zaalarmować w ciągu 10-40 min.
- 300 PPM - musi zaalarmować w ciągu 3 min


MediaMarkt.pl
0 votes

Komentarze 0

Żadne komentarze nie zostały jeszcze dodane