Polska - Biografie i wspomnienia - Ogłoszenia lokalne - Sprzedam, kupię na a6.pl - Sferyczne fantazje. w świecie rogera deanasferyczne fantazje. w świecie rogera deana - burszta wojci

Sferyczne fantazje. w świecie rogera deanasferyczne fantazje. w świecie rogera deana - burszta wojci

PL 28.70 zł.

2 tygodni Nowy Sprzedam 6 odsłon ID #3377413

Opis

QR CODE

Wydaje to się wręcz niemożliwe, lecz Roger Dean (ur. 1944), jeden z najważniejszych twórców popkultury, wybitny malarz, architekt i ilustrator okładek płytowych, nie doczekał się do teraz własnej biografii.


Książka Sferyczne fantazje. Roger Dean w świecie rocka wypełnia tę lukę. Została pomyślana i skonstruowana jako panoramiczny fresk o fenomenie twórczości Deana, wpisanej w historię kultury drugiej połowy XX wieku, dzieje muzyki rockowej i kontrkultury i tej, która scala się od kilku dekad z działalnością grupy Yes i wyobraźnią oniryczną.


Rozważania łączą metody typowe dla współczesnej antropologii obrazu Hansa Beltinga, historii kultury jako rekonstrukcji kontekstowej, a także analizy ikonologicznej. Jak się wydaje, pozwala to w nieco inny sposób spojrzeć na historię rocka i sztuki modnej jako sferę wizualnych fantazji.

TaniaKsiazka.pl
0 votes

Komentarze 0

Żadne komentarze nie zostały jeszcze dodane