Polska - Podróże i przewodniki - Ogłoszenia lokalne - Sprzedam, kupię na a6.pl - Kronika przektęru, Volpi Jorge

Kronika przektęru, Volpi Jorge

PL 19.50 zł.

3 lat Nowy Sprzedam 32 odsłon ID #4439871

Opis

QR CODE
„Tak, okradłem setkę inwestorów. Tak, były wśród nich fundusze emerytalne, uniwersytety, szpitale. Tak, oszukałem moich przyjaciół, wspólników i moją rodzinę. Lecz ci, którzy wskazują na mnie miotającymi ogniem palcami, patrząc na rysujący się na tle nieba Manhattan, nie są dużo lepsi".

17 września 2008 roku, dwa dni po ogłoszeniu upadłości Lehman Brothers, J. Volpi opuścił nieoczekiwanie biuro JV Capital Management. Tego samego dnia władze oskarżyły go o sprzeniewierzenie 15 miliardów dolarów.

W 2013 roku w Stanach Zjednoczonych ukazała się Kronika oszustwa, autobiografia, którą J. Volpi wysłał do jednego z nowojorskich agentów literackich. Cyniczny styl, jakim napisana jest książka, przywodzi na myśl ton standardowy dla "mężczyzn świata", którzy zbili fortuny na bańce spekulacyjnej. Autor wyjaśnia w niej jak plejada ekspertów finansowych, inwestorów, regulatorów i polityków – a także kilku noblistów w dziedzinie ekonomii – doprowadziła do jednej z największych katastrof gospodarczych wszech czasów.

ISBN: 9788379996025
Kod paskowy: 9788379996025
Autorzy: Volpi Jorge
Tłumaczenie: Ostrowska Joanna
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 30285
liczba stron: 422
Oprawa: Kartonowa
PKWiU: 58.11.1
Format: 15.0x21.0cm
Głębokość (mm): 26
Waga: 0.49
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka
TaniaKsiazka.pl
0 votes

Komentarze 0

Żadne komentarze nie zostały jeszcze dodane