Polska - Literatura piękna i klasyczna - Ogłoszenia lokalne - Sprzedam, kupię na a6.pl - Wyznania przemytników ludzi (224 str.)

Wyznania przemytników ludzi (224 str.)

PL 49.95 zł.

1 rok Nowy Sprzedam 10 odsłon ID #3399766

Opis

QR CODE
Za dziesiątkami tysięcy imigrantów, przybywających co roku do Europy, stoi cały przemysł, złożony nie tylko z minimalnych przestępców,najczęściej z dużych profesjonalistów zbrodni - mężczyzn w dwurzędowych garniturach, prawdziwych biznesmenów, których światowe obroty zajmują drugie miejsce po handlu narkotykami.
W książce Di Nicoli i Musumeciego głos zabierają ludzie, którzy kontrolują przemyt. Autorzy przemierzyli główne drogi nielegalnej imigracji - od Europy Wschodniej po kraje basenu Morza Śródziemnego. Prowadzą nas w głąb równoległego świata, którego nikt nie zna. Możemy zobaczyć najistotniej bezwzględne na świecie „biuro podróży".
„Raz trafił mi się taki zbyt pobudzony Tunezyjczyk. Przed wejściem na łódź, mój asystent znalazł u niego schowane w ustach ostrze brzytwy. Wiecie do czego służy, nie? Jeśli potrafisz trzymać je w ustach i się nie skaleczyć, wydobywasz je w odpowiednim momencie ję¬zykiem i tniesz twarz tego, kto przed tobą stoi. Ten typ pochodził z Kafsy, miasta położonego niedaleko, w po¬bliżu granicy z Algierią. To bardzo, wyjątkowo biedne te¬reny. Miał jakieś dwadzieścia sześć, siedem lat, był po¬tężny,w głównej mierze wciąż ruszał rękami. Powiedziałem, żeby się uspokoił, bo inaczej wepchnę go do wody. Nic z tego. Chwyciłem go więc za szyję i walnąłem dwa razy w nos. Złamałem mu go. Krwa¬wił jak zarżnięta koza. Potem wrzasnąłem do pozosta¬łych, że skończą jednakowo. Podziałało. Wszyscy sie¬dzieli cicho i spokojnie. On pozostał związany i płakał aż do Lampedusy". Fragment
Andrea Di Nicola wykłada kryminologię na Uniwersytecie w Trydencie. Od lat prowadzi badania zorganizowaną nielegalną migracją i nad przemytem ludzi w celu wyzysku.
Giampaolo Musumeci, dziennikarz, fotograf i reporter, zajmuje się konfliktami zbrojnymi, imigracją i problematyką afrykańską w radiu, telewizji, a także prasie włoskiej i międzynarodowej.
TaniaKsiazka.pl
0 votes

Komentarze 0

Żadne komentarze nie zostały jeszcze dodane