Polska - Technika, leksykony techniczne - Ogłoszenia lokalne - Sprzedam, kupię na a6.pl - Księżyc w butonierce + CD, Universitas

Księżyc w butonierce + CD, Universitas

PL 20.33 zł.

3 lat Nowy Sprzedam 28 odsłon ID #4438435

Opis

QR CODE

Księżyc w butonierce to ćwiczenia rozwijające i doskonalące skuteczność rozumienia ze słuchu i umiejętność pracy z tekstem, adresowane do obcokrajowców na poziomie średnim i zaawansowanym. Książka gromadzi 15 tekstów piosenek Andrzeja Sikorowskiego i grupy Pod Budą i płytę kompaktową (CD).

W procesie nauczania języka obcego piosenki odgrywają ważną, choć nie zawsze docenianą rolę. W tym przypadku mamy do czynienia z tekstami autorstwa A. Sikorowskiego, które są w tym procesie szczególnie przydatne m.in. Dlatego, że zawierają zwroty i wyrażenia jednocześnie nad wyraz poetyckie, jak i potoczne, czego zwykle brakuje w podręcznikach kursowych.

ponadto praca z piosenkami:

- rozwija sprawność słuchania ze zrozumieniem, ale też czytanie, pisanie i mówienie,
- usprawnia zapamiętywanie słów, zwrotów, struktur gramatycznych, związków frazeologicznych,
- uczy porównywania, parafrazowania i użytkowania metafor,
- zezwala na wykonywanie zadań polegających na zamianie stylu,
- doskonali wymowę i intonację, a także ćwiczy ortografię i interpunkcję itd.

Księżyc w butonierce zawiera 20 wariantów ćwiczeń pokazanych na przykładzie piosenki Moje kobiety. Do wszystkich pozostałych tekstów przygotowano po kilka ćwiczeń, które jednak nie muszą, a czasem nawet nie powinny być realizowane jako całość.

Nauczyciel powinien wcześniej zapoznać się z propozycjami i wybrać te, które uważa za adekwatne. Może również sam n w oparciu o przekazane przykłady n przygotować inne ich typy odpowiadające jego zamierzeniom i potrzebom i możliwościom studentów.

W Księżycu w butonierce można znaleźć dużo informacji i ciekawostek dotyczących Andrzeja Sikorowskiego, zamieszczono bowiem kilka fragmentów wywiadów z Artystą, artykułów o Nim, a także Jego zdjęcie. Całość uzupełniają fragmenty tekstów innych piosenek jego autorstwa stanowiące materiał do ćwiczeń i płyta kompaktowa. Piosenki powinny być odsłuchiwane dwa razy. W zależności od typu ćwiczeń studenci powinni się z nimi zapoznać przed, podczas lub po słuchaniu.

Niniejszy zbiór tekstów jest dedykowany na ogół do celów ćwiczebnych, a nie testujących (egzaminujących), a więc praca z nimi powinna być przyjemna i jak najmniej stresująca. Dlatego jeśli trzeba, należy wyjść poza reguły i na przykład pozwolić studentom słuchać tekstu więcej niżeli dwa razy, a niektóre ćwiczenia rozdać i omówić przed, a nie po słuchaniu. Można także czasem pozwolić sobie wyłącznie na słuchanie bez wykonywania ćwiczeń, zwłaszcza jeżeli tekst stanowi ilustrację czy uzupełnienie jakiegoś innego zagadnienia.

Proponowane ćwiczenia są przeznaczone do słuchania, ale gdy tekst jest kompletnie "odszyfrowany", można dalej na nim pracować rozwijając produktywność mówienia i/lub pisania.

Księżyc w butonierce ma wprawdzie stanowić pomoc w rozwijaniu umiejętności rozumienia ze słuchu dla obcokrajowców, ale jest w dodatku adresowany do Polaków mieszkających za granicą.

SPIS TREŚCI


Zwierzenia przy muzyce po północy

Czas się ich nie ima

Wstęp

1. Moje kobiety (muz. I sł. A. Sikorowski)

Ćwiczenia

2. Kraków - Piwna 7 (muz. I sł. A. Sikorowski)

Ćwiczenia

3. Nie przenoście nam stolicy do Krakowa (muz. I sł. A. Sikorowski)

Ćwiczenia

4. Zmowa z zegarem (muz. I sł. A. Sikorowski)

Ćwiczenia

5. Wyznanie barmana (muz. I sł. A. Sikorowski)

Ćwiczenia

6. Na całość (muz. I sł. A. Sikorowski)

Ćwiczenia

7. Jeść, pić, kochać (muz. I sł. A. Sikorowski)

Ćwiczenia

8. Nie pytajcie jak było (muz. I sł. A. Sikorowski)

Ćwiczenia

9. Moje dwie ojczyzny (muz. I sł. A. Sikorowski)

Ćwiczenia

10. Głos z oddali (muz. I sł. A. Sikorowski)

Ćwiczenia

11. Gdy mnie kochać przestaniesz (muz. J. Hnatowicz, sł. A. Sikorowski)

Ćwiczenia

12. Przy tobie sama (muz. J. Hnatowicz, sł. A. Sikorowski)

Ćwiczenia

13. Cha-cha dla Ani Dymnej (muz. I sł. A. Sikorowski)

Ćwiczenia

14. Co najmniej kilka razy (muz. I sł. A. Sikorowski)

Ćwiczenia

15. Toast nasz współczesny (muz. I sł. A. Sikorowski)

Ćwiczenia

sugerowana Literatura

Libristo.pl
0 votes

Komentarze 0

Żadne komentarze nie zostały jeszcze dodane