Polska - Pozostałe książki - Ogłoszenia lokalne - Sprzedam, kupię na a6.pl - HARDKOROWI BIBLIOTEKARZE Z TIMBUKTU - JOSHUA HAMMER (340 str.)

HARDKOROWI BIBLIOTEKARZE Z TIMBUKTU - JOSHUA HAMMER (340 str.)

PL 26.28 zł.

1 rok Nowy Sprzedam 0 odsłon ID #2161168

Opis

QR CODE
Prawdziwa opowieść o zwycięstwie miłości do literatury
nad szaleństwem Al - Kaidy.
W tej historii jest Bono z U2. Przylatuje do pustynnego Timbuktu prywatnym samolotem, wygłasza parę banałów o muzyce silniejszej niżeli wojna, a potem ulatnia się w towarzystwie obstawy. Cztery dni później do miasta wjeżdża Al-Kaida i inicjuje obcinać ludziom ręce.
Jest tu średniowieczny poradnik dla panów na temat spółkowania z żonami i komplet koranicznych modlitw o długą erekcję oraz mocniejszy orgazm.
w głównej mierze jednak jest 377 tysięcy bezcennych manuskryptów, które powstały w maleńkim Timbuktu na krańcach Sahary. Dorobek cywilizacji, która była otwarta i tolerancyjna, gdy w świecie Zachodu wolnomyśliciele wciąż trafiali na stosy.
"Hardkorowi bibliotekarze z Timbuktu" to prawdziwa historia ludzi, którzy przechytrzyli terrorystów z Al-Kaidy i uratowali ten skarb rozumu przed fanatykami. W 2012 roku grupa bibliotekarzy przeprowadziła karkołomną akcję w stylu Indiany Jonesa: wykradli i wywieźli setki tysięcy ksiąg z miasta opanowanego przez islamistów. Nawet oni sami nie wierzyli, że im się uda…
“Reportaż, powieść podróżnicza, geopolityczny traktat i thriller w jednym"
Washington Post
MegaKsiazki.pl
0 votes

Komentarze 0

Żadne komentarze nie zostały jeszcze dodane