Polska - Pozostałe akcesoria do narzędzi - Ogłoszenia lokalne - Sprzedam, kupię na a6.pl - Kółka do kosiarki. Koło fi 200 mm.

Kółka do kosiarki. Koło fi 200 mm.

PL 26.00 zł.

11 miesięcy Nowy Sprzedam 6 odsłon ID #4720148

Opis

QR CODE
Przedmiotem oferty są kółka do kosiarki bądź innych lekkich urządzeń z osiągalnym użyciem na zewnątrz. TARCZA KOŁA:
 • Kopolimer polipropylenu w odcieniu kości słoniowej.
BIEŻNIK:
 • Czarny kauczuk, nie brudzący
 • Powierzchnia toczna z profilem ostro zakończonym rombowo.
PIASTA:
 • Odchylona, z łożyskiem ślizgowym (tzn. Brak łożyska)
 • Średnica koła 200 mm, szerokość bieżni 32 mm, nośność 50 kg,
 • otwór w piaście 12 mm
użycie: kółka do kosiarki, narzędzia ogrodowe, taczki dwukołowe, sprężarki. Pozostałe wymiary: kosiarki 175 mm kosiarka 150 mm kosiarka 125 mm
typy kosiarek ogrodowych:
Kosiarka do trawy to konieczny sprzęt ogrodniczy, choćby jeśli przydomowy trawnik jest znikomy. Wybór modeli jest ogromny: począwszy od drobnych kosiarek ręcznych, a skończywszy na samobieżnych traktorkach o znacznej efektywności koszenia.
Kosiarki ręczne
Wyposaża się je w bębnowy przyrząd tnący z nożami listwowymi. Nie mają silnika – napęd na bęben tnący przenoszony jest z kół podporowych, a koszenie wykonuje się skokami, nadając kosiarce osiągalnie dużą szybkość przez gwałtowne wyprostowanie dłoni. Koszenie przypomina ścinanie przy pomocy nożyczek – źdźbła trawy nie posiadają poszarpanych końców, nie żółkną i są bardziej niepodatne na choroby. Z tego powodu kosiarki ręczne są rewelacyjne do pielęgnacji trawników dywanowych typu angielskiego – systematycznie koszonych na wysokość do 3 cm. Po skoszeniu trawę należy zgrabić lub zebrać za pomocą odkurzacza do liści. Przy zakupie takiej kosiarki warto zwrócić uwagę na opory toczenia (warto dla porównania przetoczyć kilka modeli) i na zakres i sposób regulacji wysokości cięcia. Kosiarki elektryczne. W tej grupie kosiarek znajdują się urządzenia akumulatorowe, zasilane kablem elektrycznym i hybrydowe (pracują dzięki energii z akumulatora lub przy zasilaniu sieciowym). W większości kosiarek elektrycznych montuje się rotacyjny nóż tnący z pionową osią obrotu, ale są również modele z bębnowym przyrządem tnącym.
 • Moc silników z reguły wynosi 700–1600 W.
 • pokrywa realizowane są z reguły z materiałów sztucznych, ale są także modele z obudową aluminiową albo stalową.
 • Podwozie W tańszych modelach koła łożyskowane są na plastikowych tulejach, a regulacja wysokości polega na przestawieniu śrub w otworach regulacyjnych oddzielnie dla każdego koła. Trwałość takiego łożyskowania jest dość ograniczona i po kilku sezonach koła głównie trzeba wymienić. Droższe modele mają koła na łożyskach kulkowych. Regulacja wysokości koszenia odbywa się przez oddzielne podnoszenie osi przedniej albo tylnej lub przy pomocy dźwigni centralnej.
Kosiarki spalinowe Są bardziej kłopotliwe w eksploatacji niż elektryczne, ale można nimi pracować niezależnie od dostępu do sieci elektrycznej. Charakteryzują się dużą mocą i dużą szerokością roboczą, co umożliwia efektywną pracę nawet przy solidnie wybujałej trawie i znacznym zachwaszczeniu roślinami o twardych łodygach. Posiadają rotacyjny przyrząd tnący.
 • Silnik. Montuje się głównie silniki 4-suwowe, chłodzone powietrzem.
 • Moc. 3,5–6 KM dla kosiarek z napędem i bez oraz 10–18 KM w sytuacji traktorków. Zbiornik paliwa wystarcza na ogół na 1–2 godziny pracy.
 • Rozrusznik. Może być ręczny (uruchamianie kosiarki przy pomocy linki) albo elektryczny (w kosiarkach o większej mocy), zasilany z śladowego akumulatora.
 • obudowa. Najczęściej ze stali (kosiarki z obudową stalową są najcięższe).
 • Podwozie. Koła osadzone są na obudowie. W głównej mierze wyekwipowane są one w łożyska kulkowe o niewielkich oporach, zamknięte w szczelnej osłonie. Łożyska kulkowe nie wymagają okresowego smarowania. Dobrze jeśli koła, zwłaszcza tylne, są szerokie – upraszczają prowadzenie kosiarki, gdy napełniony kosz stanowi dodatkowe obciążenie.
 • Napęd. Kosiarki z napędem jeżdżą tylko z jedną prędkością albo zaopatrzone są w kilkustopniową przekładnię (mogą umożliwiać choćby płynną regulację prędkości jazdy). W każdym momencie można wyłączyć napęd i pracować urządzeniem, jak kosiarką bez napędu.
Kosiarki traktorowe Jeśli do koszenia mamy teren o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych, warto pomyśleć o zakupie kosiarki traktorowej. Traktorki wyposaża się w dwunożowe kosiarki o szerokości roboczej ok. 1 m, które zbierają trawę do pokaźnego, zamontowanego z tyłu zbiornika albo mają wyrzut boczny. Silnik o mocy 10-18 KM napędza zarówno zespół tnący, jak i przekładnię 4-5-biegową albo bezstopniową (obie z biegiem wstecznym). Wysokość cięcia reguluje się jedną dźwignią centralną. W czasie przejazdów jałowych można odłączyć napęd noży kosiarki. Źródło materiał tekstu:
warianty kosiarek ogrodowych | Zielony Ogródek (zielonyogrodek.pl)
Habi Kółka i Zestawy Kołowe
0 votes

Komentarze 0

Żadne komentarze nie zostały jeszcze dodane