
Materac przeciwodleżynowy, rurowy używany w profilaktyce oraz leczeniu odleżyn. Przeznaczony jest dla osób stale unieruchomionych.
Napełniane naprzemiennie ciśnieniem komory materaca zapewniają stałą zmianę punktów podparcia ciała pacjenta. Gwarantuje to odpowiednią wentylację, ukrwienie i izolację cieplną miejsc narażonych na powstawanie odleżyn, a także 100% komfort pacjenta.
właściwości artykułu:
- płynna, ręczna regulacja ciśnienia w materacu, dobierana indywidualnie do wagi pacjenta
- cykl pracy 10-12 min
- cicha pompa elektryczna
- wyłogi do mocowania na zwykłych materacach łóżkowych
- kompozycja 17-komorowa z pokrowcem
- 1 cela zapasowa
cechy artykułu:
- długość – 190 cm
- szerokość – 85 cm
- wysokość – 11 cm
- waga – 3,4 kg
- maksymalne obciążenie – do 140 kg
- materiał – PCV
Nr referencji producenta: VCM502
1. Wypełnienie wszystkich komór materaca powietrzem.
2. Wypompowanie powietrza z pierwszej sekcji komór.
3. Ponowne wypełnienie wszelkich komór.
4. Wypompowanie powietrza z drugiej sekcji komór.
Fazy te następują w cyklach co 10-12 minut.
Materac przeciwodleżynowy należy ułożyć na typowym materacu łóżka tak, żeby wlot powietrza znajdował się po stronie nóg pacjenta. Po rozłożeniu można przymocować materac wyłogami zakładając je pod materac łóżka. Następnie należy podłączyć rurki materaca do pompy przez potężne wciśnięcie ich w wyloty powietrza znajdujące się z boku pompy. Należy zwrócić uwagę by rurki nie były zagięte ani przygniecione. Po wciśnięciu wszelkich rurek należy ustawić pokrętło pompy w pozycji "on" oraz ustawić regulator ciśnienia na maksimum. Skróci to czas pompowania materaca, który trwa około 15 -20 min. Gdy materac będzie napompowany należy ustawić ciśnienie zalecone poprzez lekarza.
Tryb pracy pompy jest przychylny dla ucha osoby korzystającej z materaca. Pacjent bez przeszkód może spać w trakcie, gdy materac wciąż będzie pracował.
Szczegółowa instrukcja wykorzystywania znajduje się w załącznikach poniżej.
towar objęty jest gwarancją producenta na okres 18 miesięcy (1,5 roku). Treść i warunki znajdują się w załącznikach poniżej.